Dziedziczenie

Kancelaria Pirożek & Pirożek

Śmierć jako zdarzenie nieuchronne czeka każdego z nas. Warto jednak się zastanowić, co po niej stanie się z naszym zgromadzonym za życia majątkiem. 

Śmierć jako zdarzenie nieuchronne czeka każdego z nas. Warto jednak się zastanowić, co po niej stanie się z naszym zgromadzonym za życia majątkiem. Praktyka Kancelarii wskazuje, iż wielu Klientów nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, iż po śmierci bliskiej osoby konieczne staje się uregulowanie po niej spraw spadkowych. Co więcej sprawy spadkowe, zwłaszcza gdy w grę wchodzi znaczny majątek, wielokrotnie budzą wiele emocji i mogą stać przyczyną sporu w rodzinie.

Ponadto często zdarza się, iż osoba nam bliska, po której byśmy dziedziczyli, pozostawiła po sobie zadłużenie, które kiedyś trzeba będzie spłacić. Kroki prawne podjęte w odpowiednim momencie mogą pozwolić na uniknięcie odpowiedzialności za długi spadkowe, a przynajmniej w znacznym stopniu ją ograniczyć.

 

umowy
umowy

Zachowek, zapis windykacyjny, testament holograficzny – pojęcia te mogą wydawać się nieznane i skomplikowane, ale skuteczne i świadome zastosowanie instytucji prawnych, które się za nimi kryją, może znacząco wpłynąć na to, co stanie się z naszym majątkiem po śmierci.

Zakres świadczonej przez Kancelarię w zakresie prawa spadkowego pomocy to w szczególności:

– postępowania w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku

– postępowania w sprawie o dział spadku

– powództwa o zachowek

– porady prawne w zakresie prawa spadkowego

– ochrona przed długami spadkowymi

Pirożek & Pirożek, R.Pirożek, K.Pirożek, J.Wichura SPÓŁKA JAWNA

al. Wojciecha Korfantego 51, 40-160 Katowice
tel.: 32 205 50 12
tel.: 32 205 50 13
e-mail: kancelaria@pirozek.pl
PKO BP SA: 90 1020 2313 0000 3902 0605 4607
SWIFT: BPKOPLPW